piątek, 5 sierpnia 2011

Kapuczina

Specjalnie dla Ani wywiad z autorką bloga www.kapuczina.blogspot.com
1.Jak to się stało, że założyłaś bloga
Na ten pomysł wpadłam już kilka lat temu, kiedy dowiedziałam się czym są Polskie Szafy. Choć modą interesowałam się od dziecka, starałam się obiektywnie spojrzeć na swoją garderobę i to czy prowadzenie bloga miałoby jakiś sens. Stwierdziłam wtedy, że muszę jeszcze nad sobą popracować  i nie jest  to odpowiedni moment. Kiedy przeprowadziłam się do Trójmiasta sytuacja się zmieniła. Poznałam kilka osób, które zgodziły się mi pomóc i  robić regularnie zdjęcia.

2. Czym się inspirujesz?

Inspiracją jest dla mnie praktycznie wszystko począwszy od blogów innych dziewczyn, przez muzykę, architekturę  i ulicę. Ta ostatnia zaskakuje mnie ostatnio bardzo pozytywnie . Mam okazję pracować przy projekcie drugiej edycji książki Fashion People. Zdarza się, że spotykam ludzi ubranych tak fantastycznie, że chciałabym patrzeć na nich godzinami. Oprócz tego bardzo ważne są dla mnie projekty pokazywane co sezon podczas Tygodni Mody.

3. Jaki jest Twój styl?

Często słyszę to pytanie w tej czy innej formie.  Najczęściej odpowiadam ,  że go nie mam. Jeśli ktoś jest stałym bywalcem mojego bloga, wie, że najważniejsza jest dla mnie różnorodność i to by nie zamykać  się w jednej konwencji. Uważam, że ktoś kto interesuje się modą, nie powinien obstawać przy jednym stylu, bo to trochę tak  jakby nie potrafił jej wykorzystywać i bawić się nią.

4. Czego jest najwięcej w Twojej szafie?

Na pewno mam dużo butów i torebek. Myślę jednak, że ich ilość nie jest jakoś nieproporcjonalnie wielka w stosunku do innych ubrań. Moja szafa jest dość wyważona.

5. Czy jest jakaś sławna osoba, której styl Ci się podoba?

Takich osób jest wiele, choć  dziś to nie  gwiazdy,  a właśnie blogerki pokazują najlepsze zestawy.  Przyznam, że jest to uderzające biorąc pod uwagę gabaryty portfeli w obu ‘grupach’.  Sławy, których styl podziwiam to w większości redaktorki pism takich jak Vogue (np. Anna dela Russo).  Podoba mi się, że panie te  za każdym razem pokazują swoje inne wcielenie.

6. Jakie jest Twoje 'must have' w tej chwili?

Nie ma takiej rzeczy. Już dawno nie zauroczyłam się żadnym ubraniem. Zaczynam jednak kompletować garderobę na sezon jesienno- zimowy. Wiem, że mamy środek wakacji, ale jak nimi żyć, kiedy projektanci pokazują już swoje kolekcje . Tak więc poszukuję ubrań w kolorze bordowym, który pojawił się na większości pokazów.

7. Jakie są ubrania, które Twoim zdaniem powinna mieć w szafie każda dziewczyna?

To zależy od tego ile ich posiada. Jeśli jej szafa jest bogato wyposażona to według mnie powinna  budować garderobę na zasadach różnorodności. To daje możliwość tworzenia zaskakujących (dla nas samych również) zestawów. Jeśli jednak szafa składa się z niewielu elementów, dobrze by wszystkie były ‘z jednej bajki’ tak, by w każdym zestawieniu wyglądały dobrze. Wiele się mówi o ubraniach bazach takich jak mała czarna, biała koszula itd. Uważam, że nie jest koniecznym posiadać je w swojej szafie.  Jeśli miałabym wybrać jakiś konkretny element, byłyby to obcasy, dużo obcasów!

8. Gdzie najczęściej robisz zakupy?

Robię zakupy w różnych miejscach. Second handy i allegro nazywam swoim drugim domem. Poza tym kupuję w sieciówkach, sklepach internetowych, na pchlich targach. Urządzam też swapy- bezgotówkową wymianę ubrań.

9. Co robisz w wolnym czasie?

Ciężko mi stwierdzić, w którym momencie zaczyna się mój czas wolny.  Jeśli w chwili w której opuszczam mury  uczelni,  to kręci się on wokół mody: przeglądam i komentuję blogi, chodzę na imprezy i eventy modowe.  Nie będę ukrywać ,że praca w roli stylistki czy to co robię teraz- wyszukiwanie ciekawie ubranych  ludzi na ulicach polskich miast jest dla mnie największą zabawą i frajdą.  A co poza modą? Od kilku lat uprawiam jogging . Robię też to co wszyscy: oglądam filmy, słucham muzyki, chodzę do kina, na  wystawy, koncerty, do klubów, spotykam się z przyjaciółmi.

10. Jakie są Twoje pasje?

Myślę, że słowo pasja jest bardzo mocne i mogę z całą pewnością stwierdzić, że jest nią moda. To może wydać się dość dziwne i pewnie trochę szokujące, ale nigdy  nic ani nikt nie znaczyło dla mnie więcej niż właśnie ona.

Dziękuję bardzo za wywiad ;D
Z kim chcecie następny wywiad? Piszcie w komentarzach!


18 komentarzy:

 1. JA PROPONUJĘ MŁODE BLOGERKI: rasberry and red, appleblossomandthecity, mikax3, a ze starszych to może ALL ABOUT EVE!, Blond Muffin, Almaa in Wildfox7 ♥
  wszytskie je uwielbiam!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Kapuczinę ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jestem za tym by przeprowadzić z osobami które niedawno zaczęły bądź po prostu nie mają rozgłosu, może to im pomoże. Np. takie jak :
  www.diane-style.blogspot.com/
  www.a-paaulaa.blogspot.com/

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię Kapuczinę :)) swoją drogą, nie dziwię się, że Kapuczina i cuksowa się lubią, widzę w ich odpowiedziach sporo podobieństw :)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje! Ten blog został nominowany przeze mnie do One Lovely Blog Awards. Więcej informacji na Mess Rose w najnowszej notce. Zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzecia stylizacja jest rewelacyjna !! :>

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny pomysł! Proponuję do każdej osoby zrobić taga, a po lewej stronie zrobić coś jak spis wszystkich osób. Wtedy można szybko znaleźć interesującą nas osobę :) Pozdrawiam ! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ciekawy wywiad, osobiście uwielbiam oglądać stylizacje tej o to blogerki;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Może wywiad z "eve gore" ?
  Zapraszam do mnie. Prowadzę blog o fotografii i modzie. Byłabym wdzięczna za skomentowanie moich zdjęć..
  www.yvonnes-star.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. rewelacyjny pomysł na bloga:)
  dodaję do obserwatorów i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. uwielbiam kapuczinę

  OdpowiedzUsuń
 12. czekam na następny wywiad!

  OdpowiedzUsuń
 13. Genialny blog. :) Czekam na następny wywiad.

  OdpowiedzUsuń